31.10.2024
Kalanduse teema alla on lisatud uued kihid - ICES alarajoonid (Eesti osas), ning lõhe ja meriforelli 4 meremiili püügiala.
Merega seonduvalt lisasime ka INSPIRE teenusest Eesti merealade ja merealapiiride kihid - sisemeri, territoriaalmeri, majandusvöönd ning lähtejoon. Leiad need sektsioonist Katastrikaart ja haldusjaotus.
11.10.2024
Looduse kaitse sektsiooni on lisatud uued kaardikihid - kavandatavad kaitstavad objektid ja nende vööndid. Tegu on objektidega, millele on tehtud kaitse alla võtmise ettepanek või ekspertiis, kuid mis ei ole veel Vabariigi Valitsuse poolt kaitse alla võetud. Avalikul kihil puuduvad kavandatavad püsielupaigad, nende nägemiseks on vajalik taotleda juurdepääsu (@email).
Lisatud on ka rahvusvahelise tähtsusega linnualad (Important Bird and Biodiversity Areas, IBA), mis on BirdLife programmi raames kaardistatud olulisemad lindude pesitsus- ja talvitusalad ning rändepeatuspaigad.
Parandatud on ka kaardikihtidelt päringu tegemist, mis aitab kasutajal paremini aru saada milliselt kihilt tulemus kuvatakse.
19.07.2024
Kalanduse sektsiooni on täiendatud kihtidega avalikult kasutatavad vooluveekogud ja avalikult kasutatavad järved. Kajastatud on veeseaduse § 23 nimetatud avalikud veekogud ja veeseaduse § 24 alusel kinnitatud avalikult kasutatavate veekogude nimekirjas loetletud veekogud. Kihid on informatiivsed ning visuaalseks abivahendiks veekogudel liikujatele ja kalastajatele.
Veekogu avalik kasutus on veevõtt, suplemine, veesport, veel ja jääl liikumine ning viibimine kallasrajal. Veekogusid, mida antud kihil ei kajastu, võib kasutada üksnes omaniku loal. Luba veekogu avalikuks kasutuseks eeldatakse olevat, kui veekogu ei ole piiratud ega tähistatud keelavalt.
Samasse sektsiooni on tõstetud kaardikiht Peipsi järve osad, millel on kujutatud kalapüügi eeskirjas välja toodud Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järve piirid.
Üleujutusohuga alade sektsiooni on lisatud üleujutusega seotud riskipiirkondade uue perioodi kiht. Üleujutusega seotud riskipiirkonnad on tiheasustusalad, kus esineb oluline üleujutusega seotud risk, millega kaasneb kahjulik mõju inimese tervisele, keskkonnale, kultuuripärandile ja majandustegevusele. Kihil kajastub info riskipiirkonda jäävate oluliste objektide arv ning pindalad.
14.06.2024
Katastrikaardi ja haldusjaotuse sektsiooni on tänasest lisatud kihid - omavalitsused merega ja maakonnad merega, kus piirid ulatuvad merealale ning Peipsi järve ja Võrtsjärve.
Lisaks senisele üldplaneeringu tiheasustusaladele on lisatud kaardikiht EHAK tiheasustusalad, mis sisaldab EHAK asustusüksuste tiheasustusalasid.
24.05.2024
Seni ainult ametnikuvaates kuvatud Natura elupaikade kaardikiht on nüüdsest ka avalikult nähtav. Leiad kihi sektsioonist Looduse kaitse -> Elupaigad
06.05.2024
Kaardirakendusse lisatud uus jaotus - Välisõhk, kuhu on lisatud heiteallikate kaardikiht. Kihil on aktiivsed keskkonnalubadega heiteallikad, milles toimuva tegevuse tagajärjel paisatakse välisõhku saasteaineid. Heiteallikal infopäringuga klikkides saab otse keskkonnaotsuste infosüsteemi (KOTKAS) vastavale loale liikuda.
Tänasest on lisandunud uus jaotus - Vesi -> Üleujutusohuga alad, kuhu on koondatud seni juba Maa-ameti kaardirakenduses kuvatud üleujutusohuga seotud riskipiirkonnad ning üleujutuse tõenäosusstsenaariumid nii riskipiirkondades kui rannikualal väljaspool riskipiirkondasid. Ranniku üleujutususohuga alad on modelleeritud 2023. aastal Keskkonnaagentuuris.
19.04.2024
Senine paisude kaardikiht on jagatud kaheks, eristamaks töötavaid ning hävinud ja likvideeritud paisusid. Endiselt on eristatud kalapääsuga ja ilma kalapääsuta paisud ning infopäringuga saab paisude kohta täiendavat infot, mh näeb paisutuskõrgust ja keskkonnakaitseloa viidet.
Saarte andmeid täiendatud ümbermõõdu ning suurima ja keskmise kõrguse infoga.
28.03.2024
Veekaitseliste kitsenduste sektsiooni on lisandunud mererannal korduva üleujutusega ala kiht. Kihti tuleb kasutada täiendavalt koos veekogude veekaitsevööndi, ehituskeeluvööndi ja piiranguvööndi kihtidega, sest need koosnevad üleujutatavast alast ning konkreetse vööndi enda laiusest.
Metsa sektsioonis on avalikustatud surnud puude kiht, mille koostamiseks kasutatud tehisaru ning sisaldab kaugseire andmete alusel tuvastatud surnud puid.
Uuenenud on meresaarte kaardikiht vastavalt Maa-ameti uuele rannajoone kaardistusele.
07.02.2024
Juhul kui kaardil ära eksid kaardil, siis nüüdsest saab nupuvajutusega tagasi avavaatesse
Asukohta aitavad tuvastada ka Maa-ameti asustusüksuste, linnade, omavalitsuste ja maakondade kaardikihid sektsioonis Katastrikaart ja haldusjaotus. Lisaks haldusjaotusele lisasime samasse sektsiooni ka tiheasustusalade kaardikihi.
04.01.2024
Uuendatud on jahipiirkondade andmestiku kuvamist ja otsingut, võimaldades otsida asustusüksuse järgi. Varasemalt sai asukohta filtreerida ainult küttimisstatistika arvestamise maakonna järgi.
Teadete arhiiv
- Kaardirakenduse teated 2023
-
05.12.2023
Lihtsustamaks põhjaveega seonduva info leidmist koondati Vesi sektsioonis kõik põhjaveega seonduvad kihid ühe ploki alla. Lisaks lisatud põhjavee kaitstuse kaardikiht (1:50 000).
16.11.2023
Tänasest muutus kaardirakenduse infopäringu toimimine. Enam ei pea päringu tegemiseks sisse lülitama info-nuppu, vaid infopäring on alati aktiivne, lihtsalt aktiveeri huvi pakkuv kaardikiht ja kliki kaardil. Lisavõimalusena on võimalik pärida suurema piirkonna seest. Selleks aktiveeri tööriist ning joonista ristkülik
Lisandunud on võimalus kaardivaadet kasutada täisekraanirežiimil
Kaardirakenduses on mitmeid kaardikihte, mille nägemiseks peab kaardil sisse suumima. Nende kihtide puhul saab kasutaja nüüd sisselülitamise hetkel vastava teavituse "Valitud kihi nähtavusulatus sõltub suumiastmest"
01.08.2023
Lisatud on uus kaardikiht - järve osad. Kihil on Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järve piirid vastavalt kalapüügi eeskirjale. Leitav sektsioonis Vesi > Veekogud. Vesikondade ja alamvesikondade kihtide infopäringut täiendatud pindala veeruga. RMK kooreüraski kaardikihti on nüüd võimalik alla laadida
10.07.2023
Tänasest on võimalik kaardikihte alla laadida lisaks SHP ja GeoJSON formaadile ka Mapinfo TAB formaadis. Kihtide alla laadimiseks kasuta kihi nime kõrval ikooni
30.06.2023
Lisatud märgistuse puhastamise funktsioon, mis on kasutatav olukorras, kui kaardil on teise värviga esile tõstetud otsingutulemused
Täiendatud infopäringut selliselt, et kaardile visualiseeritakse infopäringu ulatus, vastavalt kas ühekordse klikiga tehtud punkt, või joonistatud ristkülik. Uut päringut tehes kustutatakse eelmine.
Kaardikihtidesse lisatud Eesti looduse infosüsteemis hallatavate riikliku keskkonnaseire seirejaamade andmestik, mis jagatud programmide kaupa kihtideks. I ja II kaitsekategooria liikide seirega seotud jaamade asukohti näeb ainult ametnikurollis sisse loginud kasutaja.
26.06.2023
Lisatud on võimalus otsida Eesti looduse infosüsteemi kantud objektidega seotud dokumente, nt õigusakte, eksperthinnanguid, uuringute ja inventuuride aruandeid ning nende lisasid plokis Dokumendid.
Dokumentide juures kuvatakse kõik antud infomaterjaliga seotud objektid. Dokumendid on allalaetavad, va juhul kui tegu on juurdepääsupiiranguga infoga.
30.05.2023
Kaardirakendusse lisati uusi andmekihte.
Vesi->Veekasutus sektsioonist leiab nüüd vee-ettevõtete teeninduspiirkondade kihi. Kiht annab ülevaate asulates veeteenust osutavatest ettevõtetest ja nende teeninduspiirkondadest.
Looduse kaitse sektsiooni lisati uus komplekt - Elupaigad, mis sisaldab pärandniitude ja soode kihte. Lisaks ametniku rollis sisseloginud kasutaja näeb ka Natura elupaikade kihte.
Metsa sektsiooni lisati teemakaardina metsaregistri eraldiste põhjal puistuplaan.
31.03.2023
Lisatud on sektsioon Mets, kust leiab kaks kuuse-kooreüraski kaardikihti - Loodusvaatluste nutirakenduse kaudu EELIS-sse laekuma hakkavate üraskivaatluste info ning RMK üraskikahjustustega metsaeraldiste andmed. Taustaks saab ka metsaregistri eraldisi kuvada.
Detailotsingu juurest on nüüd võimalik saadud tulemusi kaardile kuvada. Hetkel on lahendatud esmane versioon ja kuvatavaid objekte peab ükshaaval selekteerima. Funktsionaalsuse täiendamisega tegeletakse.
07.02.2023
Koostöös Põllumajandus- ja Toiduametiga lisasime kaardirakendusse maaparandussüsteemide registri kihid - maaparandussüsteemi eesvoolud, riigi poolt korrashoitavad ühiseesvoolud ja maaparandussüsteemide maa-alad. Kihid on informatiivsed, uuendamine toimub 4 korda aastas. Infopäringust saab liikuda maaparandussüsteemide registrisse objekti detailinfot vaatama.
- Kaardirakenduse teated 2022
-
13.12.2022
Kaardirakenduse veekaitseliste kitsenduste sektsiooni lisatud maaparandussüsteemide vööndite kaardikihid
Veekaitsevöönd (maaparandussüsteem) Ehituskeeluvöönd (maaparandussüsteem) Piiranguvöönd (maaparandussüsteem) Eesvoolu kaitsevöönd Maaparandushoiuala
Lisatud uued kaardikihid
Põhjavee kaitstuse 1:400 000 kaart (Vesi -> Põhjavee kaitstus) Pinna- ja mereveehaarded Pinnaveehaarete sanitaarkaitsealad Põhjaveehaarded Lepinguga vääriselupaigad
30.09.2022
Uuendused kaardirakenduse funktsionaalsustes
Lülitades sisse vähemalt ühe kaardikihi aktiveerub koondlegendi nupp. Koondlegendi saab kaardil nihutada.Kihtide kirjeldusi saab kuvada klikkides kihi juures i-nupule
Lisatud on CORINE Landcover maakatte kihid aastatest 1990-2018 ning lisaks muutused.Puurkaevude kihil kuvatakse puurkaevu koodi (alates 1:50 000 mõõtkavast)
22.10.2022
Lisatud uued kaardikihid
„Puurkaevud ja põhjaveehaarded“ sektsiooni lisatud kehtestatud põhjaveevarudega alade kiht:
13.11.2022
Looduse kaitse sektsiooni lisatud uued kaardikihid:
Arhitektuuriväärtused kaitsealadel Asustusväärtused kaitsealadel Maakasutuse väärtused kaitsealadel
Parandatud on asukohaotsingu probleem, mis ei võimaldanud otsida haldusüksuste järgi.
Kaardikihid kuvatakse kitsenduste infosüsteemist.
29.11.2022
Veekaitseliste kitsenduste kihtidele lisatud otseviited kitsenduste infosüsteemi kaardirakendusele